Szczeć

Szczeć
Rodzaj roślin z rodziny szczeciowatych. Według niektórych ujęć taksonomicznych należy do niego 15 gatunków. Rodzimym obszarem występowania tej rośliny jest Europa, Azja Zachodnia i Afryka Północna. W Polsce pospolita na niżu i pogórzu, rośnie w lasach, zaroślach, na przydrożach oraz w rowach nad brzegami ścieków i rzek.

Korzyści zdrowotne

Roślina Szczeć składa się z kilku witamin i minerałów korzystnych dla zdrowia. Poniżej wymienione są tylko niektóre korzyści zdrowotne.

1. Leczy osteoporozę i osteopenię

Szczeć jest szeroko stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej jako tonik do wątroby i nerek. Korzeń Szczeć jest klasyfikowany jako tonik Yang z powinowactwem do wspomagania strukturalnej naprawy, szczególnie tkanki łącznej i kości. Zwiększa krążenie i pomaga w budowaniu silnych ścięgien i kości. Poza tym korzeń Szczeć pomaga w odbudowie uszkodzonej tkanki kostnej, stymulując nowy wzrost kości. Pomaga także złagodzić ból mięśni. Ostatnie badania pokazują, że korzeń z rodziny Szczeć pomaga wzmacniać i budować masę kostną, szczególnie w porowatej kości beleczkowej.

2. Pomaga pozbyć się ciała chronicznej boreliozy

Borelioza jest zwykle wywoływana przez bakterię (Borrelia burgdorferi), przenoszoną na ludzi przez zakażone kleszcze o czarnych nogach. Objawy są różne, ale mogą obejmować gorączkę, zmęczenie, bóle głowy i wysypkę skórną. Kilka tygodni antybiotyków może pomóc oczyścić boreliozę z organizmu. Przewlekła borelioza jest jednak czymś, na co cierpi wiele osób. Przewlekła borelioza występuje, gdy antybiotyki nie leczą organizmu, a zmęczenie, bóle głowy i inne objawy utrzymują się, często dłużej niż sześć miesięcy. Korzeń Szczeć nie jest antybiotykiem, ale chwastem zdolnym do zmiany środowiska organizmu, dzięki czemu organizm może zabić bakterie. Mięśnie i komórki organizmu są stymulowane i pomaga zrzucić bakterii boleriozy do krwioobiegu, a następnie organizm może je odtruć. 

3. Naturalne środki moczopędne

Korzeń Szczeć jest uważany za doskonały środek moczopędny, dzięki czemu jest wspaniały do ​​oczyszczania ciała z nadwagi, ponieważ pobudza przepływ moczu. Ten dynamiczny korzeń wspomaga również pocenie się, co jest kolejnym sposobem na pozbycie się toksyn (pocenie działa jak środek moczopędny). Usuwa z organizmu niepotrzebną sól i wodę, co może również pomóc w obrzęk tkanek (stan zapalny).

4. Pomaga w leczeniu przerostu Candida

Chociaż Candida jest obecna w ciałach wszystkich, jest grzybem, a kiedy wymyka się spod kontroli, może powodować różne dolegliwości, takie jak infekcje drożdżakowe, depresja, chroniczne zmęczenie lub infekcja flory jelitowej. Korzeń Szczeć działa z naturalnymi antybiotykami i pomaga w usuwaniu nadmiaru Candida do naszego krwioobiegu, aby mógł zamrzeć. Inulina jest częścią Korzenia Szczeć i pomaga w probiotycznym rozwoju okrężnicy. Probiotyki, które są żywymi bakteriami i drożdżami, są dobrymi lub pomocnymi bakteriami. To rzeczy, które utrzymują nasze flaki w zdrowiu.

5. Żółtaczka

Żółtaczka jest częstym problemem z wątrobą. Pojawienie się światła lub ciemnożółte zabarwienie skóry i oczu jest znane jako żółtaczka. Żółtaczka nie jest chorobą, ale może być związana z innymi problemami, takimi jak ostre zapalenie wątroby, alkoholizm, zakażenie wątroby lub rak oraz zapalenie przewodów żółciowych. Podwyższona bilirubina to pomarańczowo-żółta substancja wytwarzana podczas normalnego rozpadu czerwonych krwinek. Bilirubina przenika przez wątrobę i jest ostatecznie wydalana z organizmu i powoduje żółknięcie skóry i/ lub oczu. Właściwości moczopędne korzenia Szczeć wspierają wątrobę, aby oczyścić organizm z toksyn..